Ergonomia

Elektryczny czajnik w Twojej kuchni nie musi już być przybyszem z obcej planety. Straszyć plastikową obudową albo onieśmielać ultranowoczesnym wzornictwem rodem z filmów science fiction. Od dziś może być doskonałym dopełnieniem eleganckiego nakrycia stołu, ozdobą kuchni. Funkcjonalny, a jednocześnie piękny.

Takie właśnie są czajniki niemieckiej marki HAEN. Są to klasyczne, tzw. bezprzewodowe czajnik elektryczne z dzbankiem (korpusem) niezależnym od podstawy. Pozwalają błyskawicznie zagotować wodę (aby doprowadzić litr wody do wrzenia wystarczy ok. 4 minut), są przy tym bezpieczne – ceramiczny korpus jest stabilny, nie nagrzewa się, ma wygodny duży uchwyt. Precyzyjny termostat automatycznie wyłącza urządzenie, gdy woda osiągnie temperaturę 100 st. C (informuje o tym wskaźnik świetlny umieszczony w przełączniku). Podstawa jest w pełni obrotowa – wystarczy postawić na niej dzbanek. Nie trzeba go dopasowywać, by mógł prawidłowo działać.
W przeciwieństwie do urządzeń wykonanych z tworzyw sztucznych, które skwapliwie gromadzą tłusty osad kurz i pył, porcelitowy czajnik łatwo utrzymać w czystości.
W zależności od modelu, czajniki mają pojemność 0,6 l (model CK-600), 1 l (model CK-100), 1,2 l (model CK-1200). To wszystko sprawia, że są one bardzo funkcjonalne.

Jednak spośród innych tego typu urządzeń czajniki HAEN wyróżnia bez wątpienia uroda. Każdy z nich to klasyczny, ceramiczny imbryk. Wewnątrz ukryty jest element grzewczy, wykonany ze stali nierdzewnej. Ukryty lub wkomponowany w obudowę tak perfekcyjnie, że trzeba dobrze się przyjrzeć, by go dostrzec. Czajniki zdobione są na kilka sposobów.
Wzory nawiązują do najmodniejszych stylów dekoracji wnętrz.